Sort by

Bryant has logged 36 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Italian Connection

The Italian Connection

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Estonia Dreams of Eurovision!

Estonia Dreams of Eurovision!

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burn Out

Burn Out

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Days in July

Four Days in July

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Robin Redbreast

Robin Redbreast

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thing

Thing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maiden's Tune

The Maiden's Tune

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Full Time

Full Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bell Boy

The Bell Boy

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ward

Ward

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry