Sort by

Bryant has logged 50 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Winners & Sinners

Winners & Sinners

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Bone Lodge

Little Bone Lodge

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incoherence

Incoherence

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Artifice Girl

The Artifice Girl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superposition

Superposition

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sonne

Sonne

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demigod: The Legend Begins

Demigod: The Legend Begins

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning Hearts

Burning Hearts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnal Sins

Carnal Sins

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
LOLA

LOLA

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Time Traveling Through Time

Time Traveling Through Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The External-internal Monologue of an Interdependent Insomniac

The External-internal Monologue of an Interdependent Insomniac

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Ivy

Ivy

2023
×
Edit this entry  
20
The Flesh of Another

The Flesh of Another

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
ROOM

ROOM

2023
×
Edit this entry  
20
Clean Sheet

Clean Sheet

2023
×
Edit this entry  
20
American Ball Game

American Ball Game

2023
×
Edit this entry  
20
The Audition

The Audition

2023
×
Edit this entry  
20
Hanging by a Thread

Hanging by a Thread

2023
×
Edit this entry  
20
The Station

The Station

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
How to Survive Your First Date

How to Survive Your First Date

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Maya

Maya

2023
×
Edit this entry  
20
The Big One: The Day Bigfoot Shot Dad

The Big One: The Day Bigfoot Shot Dad

2022
×
Edit this entry  
20
Gloriavale

Gloriavale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adolfo

Adolfo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Egghead & Twinkie

Egghead & Twinkie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Little Adults

Four Little Adults

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's Only Life After All

It's Only Life After All

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
L'immensità

L'immensità

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Douglas Sirk – Hope as in Despair

Douglas Sirk – Hope as in Despair

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Irati

Irati

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chile '76

Chile '76

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Money

Free Money

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
My Animal

My Animal

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ajoomma

Ajoomma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Opponent

Opponent

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vision Quest

Vision Quest

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Hour with You

One Hour with You

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry