Sort by

Bryant has logged 42 entries for films during October 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Light the Fuse… Sartana Is Coming

Light the Fuse… Sartana Is Coming

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Flu

The Flu

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in Uganda

Once Upon a Time in Uganda

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry