Ese 👉 Víctor has logged 60 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Jackie Robinson Story

The Jackie Robinson Story

1950
×
Read the review Edit this entry  
31
Eat

Eat

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Foster Portfolio

The Foster Portfolio

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Night Swim

Night Swim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
Read the review Edit this entry  
29
In Transit

In Transit

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Distinguished Citizen

The Distinguished Citizen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Women of the Resistance

Women of the Resistance

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Curtiz

Curtiz

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anne-Marie

Anne-Marie

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incendiary

Incendiary

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super 8

Super 8

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Living Is Easy with Eyes Closed

Living Is Easy with Eyes Closed

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Miracle of the Sargasso Sea

The Miracle of the Sargasso Sea

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fits and Starts

Fits and Starts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Cheated Himself

The Man Who Cheated Himself

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rainbow

The Rainbow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Forbidden Past

My Forbidden Past

1951
×
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
Read the review Edit this entry  
08
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Read the review Edit this entry  
05
Stray Dog

Stray Dog

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pushover

Pushover

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry