RSS feed for Dan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Sense8: The Series Finale

Sense8: The Series Finale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Latter Days

Latter Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Howling IV: The Original Nightmare

Howling IV: The Original Nightmare

1988
×
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howling III: The Marsupials

Howling III: The Marsupials

1987
×
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
Edit this entry  
25
Geography Club

Geography Club

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Company: A Musical Comedy

Company: A Musical Comedy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
Edit this entry  
17
Company

Company

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Open House

The Open House

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry