RSS feed for Dan

Dan has logged 215 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
Edit this entry  
29
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
22
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
1922

1922

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Those People

Those People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
11
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
North Sea Texas

North Sea Texas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Here Now

Here Now

2015
×
Edit this entry  
30
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Teenage Kicks

Teenage Kicks

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
22
Kiss Me Softly

Kiss Me Softly

2012
×
Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Batman: A Gotham Fairytale

Batman: A Gotham Fairytale

2013
×
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween is Grinch Night

Halloween is Grinch Night

1977
×
Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Edit this entry  
29
Demon

Demon

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
Edit this entry  
28
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Edit this entry