Sort by

ThatFoster has logged 40 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dangerous Beauty

Dangerous Beauty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Journey into Fear

Journey into Fear

1943
×
★★★½
Edit this entry  
09
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Edit this entry  
06
Chairman of the Board

Chairman of the Board

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Tell Her It's Me

Don't Tell Her It's Me

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
½
Read the review Edit this entry