• The Disaster Artist

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • Krampus

    ★★

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • Vacation

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • The Gallows

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Larry Kramer In Love & Anger

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★

  • Minions

    ★★

  • Wild Horses

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • San Andreas

    ★★

  • Poltergeist

    ★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Those People

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Death of

    ★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★½

  • Dior and I

    ★★★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • Woman in Gold

    ★★★½

  • Insurgent

    ★★½

  • Trainwreck

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • Cop Car

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • True Story

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Peter Pan Live!

    ½

  • Banksy Does New York

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★

  • National Theatre Live: Of Mice and Men

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Good People

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • La Bare

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • Back on Board: Greg Louganis

    ★★★½

  • Feast

    ★★★★½

  • Remembering the Artist: Robert De Niro, Sr.

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★½

  • The Normal Heart

    ★★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★

  • The Rover

    ★★★★