Brent has logged 245 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent House

Silent House

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Magical Christmas Shoes

The Magical Christmas Shoes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yummy

Yummy

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry