Sort by

Ruben has logged 63 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cocktail

Cocktail

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Racing Stripes

Racing Stripes

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
31
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paulie

Paulie

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry