Sort by

Ruben has logged 27 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
Edit this entry  
29
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry