• Cruella

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Greenland

  • Your Name Engraved Herein

  • Palm Springs

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Toy Story 4

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • The Favourite

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Love, Simon

  • Wildlife

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Get Out

  • Passengers

  • Hidden Figures

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

  • Lion

  • Moonlight

  • Arrival

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Captain Fantastic

  • Swiss Army Man