Sort by

josh rosenthal has logged 41 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2016: Obama's America

2016: Obama's America

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Phenom

The Phenom

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darling

Darling

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alvin Alvarez Presents: Overcoming Lottery Addiction and Manifesting Your Destiny

Alvin Alvarez Presents: Overcoming Lottery Addiction and Manifesting Your Destiny

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Are Not Alone

You Are Not Alone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry