Sort by

josh has logged 18 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry