Sort by

josh has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Battalion

The Lost Battalion

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry