• The Batman

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Army of One

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★★

  • The Swordsman

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Rogue

    ★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Matchless Mulan

    ½

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • BNA

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • Followers

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Final Task

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Last Letter

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★★