Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gun Crazy: Episode 1: A Woman from Nowhere

Gun Crazy: Episode 1: A Woman from Nowhere

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission of Condor

Mission of Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty Investigator

Beauty Investigator

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel Terminators

Angel Terminators

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadly Target

Deadly Target

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry