Gabrielle has logged 303 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Who Danced with the Devil

The Girl Who Danced with the Devil

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men's Only Privilege

Men's Only Privilege

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampire in Love

Vampire in Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Flying Colors

Flying Colors

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fairy Dust

Fairy Dust

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry