Gabrielle has logged 48 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
GARO: Red Requiem

GARO: Red Requiem

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puella Magi Madoka Magica: Concept Movie

Puella Magi Madoka Magica: Concept Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cyborg She

Cyborg She

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heavenly Forest

Heavenly Forest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goddess of Love

Goddess of Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dogme 16

Dogme 16

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal

Eternal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times At Conformity High

Bad Times At Conformity High

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl's Blood

Girl's Blood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shyness Machine Girl

Shyness Machine Girl

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry