Gally☆Gabrielle has logged 31 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hanazuki: Full of Treasures

Hanazuki: Full of Treasures

2017
×
Edit this entry  
28
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Julia

Julia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shell

The Shell

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoner 701: Sasori

Prisoner 701: Sasori

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Princess Blade

Princess Blade

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cutie Honey: Tears

Cutie Honey: Tears

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry