Gally☆Gabrielle has logged 202 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry