Sort by

Gabrielle has logged 310 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fire Fade

Fire Fade

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bit

Bit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of One

Army of One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Matchless Mulan

Matchless Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flower & Snake

Flower & Snake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Brutal Hopelessness of Love

The Brutal Hopelessness of Love

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gonin 2

Gonin 2

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gonin

Gonin

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alone in the Night

Alone in the Night

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wandering Ginza Butterfly: She-Cat Gambler

Wandering Ginza Butterfly: She-Cat Gambler

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry