Sort by

Gabrielle has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shell

The Shell

2014
×
Read prior review Edit this entry  
26
Emma

Emma

2016
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Night in Nude

A Night in Nude

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Modern Times Addictions

Modern Times Addictions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan: Rise of a Warrior

Mulan: Rise of a Warrior

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry