RSS feed for Jack Keane

Jack Keane has logged 254 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Duran Duran: Unstaged

Duran Duran: Unstaged

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luisa Omielan: What Would Beyoncé Do?

Luisa Omielan: What Would Beyoncé Do?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Electronic Labyrinth THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth THX 1138 4EB

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pete Holmes: Faces and Sounds

Pete Holmes: Faces and Sounds

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of God – 10 Years Later

City of God – 10 Years Later

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Murder on the Blackpool Express

Murder on the Blackpool Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Brett Gelman's Dinner in America

Brett Gelman's Dinner in America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry