Sort by

Jack has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Randy Writes a Novel

Randy Writes a Novel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Randy is Sober

Randy is Sober

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Din of Celestial Birds

Din of Celestial Birds

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Begotten

Begotten

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry