Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
22
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Intro

Intro

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
On Memory

On Memory

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
★★½
Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
19
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
JUNK HEAD

JUNK HEAD

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Karin's Face

Karin's Face

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Life of Ivanna

Life of Ivanna

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Chaos

The Little Chaos

1966
×
★★★
Edit this entry  
07
The City Tramp

The City Tramp

1966
×
★★½
Edit this entry  
04
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry