Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swept from the Sea

Swept from the Sea

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vacation

Vacation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Story

Love Story

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dutch

Dutch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry