The_BC has logged 37 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
First Strike

First Strike

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Places in the Heart

Places in the Heart

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Switched for Christmas

Switched for Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Very Merry Mix-Up

A Very Merry Mix-Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beyond the Blackboard

Beyond the Blackboard

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry