Sort by

The_BC has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Losers

The Losers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Chauffeur

My Chauffeur

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock - The Lying Detective

Sherlock - The Lying Detective

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock - The Six Thatchers

Sherlock - The Six Thatchers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry