• Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Black Wall Street Burning

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Herself

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Loop

  • My Spy

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • There Comes a Knocking

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Lucky Toupée

  • Elephant in the Room

  • Drop

  • Lightning in a Bottle

  • The Race

  • Hair-Jitsu

  • Puddles

  • Downtown

  • Zenith

  • Fetch

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½