• Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Purl

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • The Week Of

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Jonathan

    ★★½

  • Bao

  • #Roxy

    ★★½

  • Happy Anniversary

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Every Day

    ★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Team Darryl

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Making Fun: The Story of Funko

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Pick of the Litter

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Commuter

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Switched for Christmas

    ★★

  • Wonder

    ★★½

  • Ferdinand

    ★½

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • Reception

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • November Criminals

    ★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Downsizing

    ★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Unleashed

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★