C. has logged 195 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Stanley & Iris

Stanley & Iris

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
LBJ

LBJ

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Crime of Passion

Crime of Passion

1956
×
★★★
Edit this entry  
01
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Edit this entry  
14
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dying Room Only

Dying Room Only

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Edit this entry