RSS feed for Jonas
  • Die Getriebenen

    ★★½

  • 9 Tage wach

    ★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Isi & Ossi

    ★½

  • Nightlife

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Neubau

    ★★½

  • Paradies

    ★★½

  • My Spy

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Let It Snow

    ★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Forum

  • Tatort: Angriff auf Wache 08

    ★★★½

  • Sunburned

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Kidnapping Stella

    ★★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Woodstock

    ★★★½

  • A Regular Woman

    ★★★

  • Circus of Books

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★