RSS feed for Jonas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Die Getriebenen

Die Getriebenen

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
Back for Good

Back for Good

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
Edit this entry  
29
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
Edit this entry  
29
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
29
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
½
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
9 Tage wach

9 Tage wach

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
Edit this entry