• Don't Look Up

    ½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • 1917

    ★½

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • The Traitor

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • System Crasher

    ★½

  • Honeyland

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • One Child Nation

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Polar

  • Glass

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Venom

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★