• X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Cry Macho

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Possessor

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The First Purge

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

  • Rampage

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • November

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • Trolls

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Purge: Election Year