Aidan has logged 32 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Immortals

Immortals

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Movie

Dirty Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Colossus of Rhodes

The Colossus of Rhodes

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Edit this entry  
03
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry