• Memory

    ★★

  • Silverton Siege

    ★★½

  • On the Morning You Wake (To the End of the World)

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Anatomy of a Scandal

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

    ★★

  • WeCrashed

  • Black Crab

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Last Exit: Space

    ★★½

  • The Thing About Pam

  • The Dropout

  • The Weekend Away

    ★★

  • Restless

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • This House

    ★★★½

  • Bubble

    ★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • A E I O U – A Quick Alphabet of Love

    ★★★½

  • Rimini

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★½

  • Inventing Anna

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Against the Ice

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Conference

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Wasteland

    ★★

  • The Tourist

  • Crime Scene: The Times Square Killer

  • Around the World in 80 Days

  • A Very British Scandal

  • The Silent Sea

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Landscapers

  • Dürer

  • The Turning Point

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Tear Along the Dotted Line

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Apex

  • Goliath: Playing with Reality

    ★★★½

  • Colin in Black & White

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Dopesick

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Daniel Day-Lewis: The Hollywood Genius

  • Johannes Brahms - Die Pranke des Löwen

    ★★½