Sort by

Guy has logged 571 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harrinator

Harrinator

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Manxman

The Manxman

1929
×
★★
Edit this entry  
29
Death and Nightingales

Death and Nightingales

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

1927
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nichts zu verlieren

Nichts zu verlieren

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★½
Edit this entry  
27
Our Relations

Our Relations

1936
×
★★★
Edit this entry  
27
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Play House

The Play House

1921
×
★★½
Edit this entry  
26
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★½
Edit this entry  
26
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Throw of Dice

A Throw of Dice

1929
×
★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Paleface

The Paleface

1922
×
★★
Edit this entry  
25
The Goat

The Goat

1921
×
★★★
Edit this entry  
25
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★½
Edit this entry  
25
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Edit this entry  
25
The Cook

The Cook

1918
×
★★
Edit this entry  
25
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Garage

The Garage

1920
×
★★★
Edit this entry  
24
Block-Heads

Block-Heads

1938
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
Edit this entry  
23
Unaccustomed as We Are

Unaccustomed as We Are

1929
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Gentlemen Are Born

Gentlemen Are Born

1934
×
★★½
Edit this entry  
22
Racing Lady

Racing Lady

1937
×
★★½
Edit this entry  
21
Mademoiselle Paradis

Mademoiselle Paradis

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Der Tote im See

Der Tote im See

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Fourth Estate

The Fourth Estate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Untravel

Untravel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Drop by Drop

Drop by Drop

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Big Bag

Big Bag

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Megatrick

Megatrick

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Back Room

The Back Room

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Achterbahn

Achterbahn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry