Sort by

the_narrator has logged 300 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casa de los Babys

Casa de los Babys

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Go for Sisters

Go for Sisters

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Storefront Hitchcock

Storefront Hitchcock

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silver City

Silver City

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Sunshine State

Sunshine State

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Road

Red Road

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men with Guns

Men with Guns

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robbie Robertson: Going Home

Robbie Robertson: Going Home

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're No Angels

We're No Angels

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Precious Images

Precious Images

1986
×
Edit this entry  
15
How I Won the War

How I Won the War

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jimmy's Hall

Jimmy's Hall

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pursuit of Happiness

The Pursuit of Happiness

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tickets

Tickets

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trespass

Trespass

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry