Sort by

the_ruck has logged 89 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
New Kids Nitro

New Kids Nitro

2011
×
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Stalker's Prey

Stalker's Prey

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Empire of the Sharks

Empire of the Sharks

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Shark

Jurassic Shark

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Shark

Raiders of the Lost Shark

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Princess

The Princess

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Sharkula

Sharkula

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
90210 Shark Attack

90210 Shark Attack

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Swap Me, Baby

Swap Me, Baby

2022
×
Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mega Shark vs. Giant Octopus

Mega Shark vs. Giant Octopus

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Persuasion

Persuasion

2022
×
Edit this entry  
21
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Mega Shark vs. Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Sand Sharks

Sand Sharks

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dinoshark

Dinoshark

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roboshark

Roboshark

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ice Sharks

Ice Sharks

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombie Shark

Zombie Shark

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry