Sort by

the_ruck has logged 98 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Stalled

Stalled

2013
×
★★
Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
★★½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Infernal Machine

The Infernal Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside

Inside

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Feast

Feast

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
House of Sand and Fog

House of Sand and Fog

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pledge

Pledge

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Pathology

Pathology

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Election

Election

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Edit this entry