Samuel has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knockin' on Heaven's Door

Knockin' on Heaven's Door

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry