RSS feed for the_sas_list

the_sas_list has watched 211 comedy films.

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Yesterday

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★½

  • LKG

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • Destination Wedding

    ★★

  • Tamizh Padam 2

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Ocean's Eight

    ½

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Super Troopers 2

    ★★½

  • Blockers

    ★★

  • Support the Girls

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Logan Lucky

  • Rough Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • The Disaster Artist

  • The Lego Batman Movie

  • The Edge of Seventeen

  • La La Land

  • Finding Dory

  • Paterson

    ★★★

  • The Nice Guys

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

  • Kung Fu Panda 3

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Krampus

    ★★

  • Goosebumps

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Focus

  • The Interview

  • PK

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Kingsman: The Secret Service

  • Lingaa

  • Inherent Vice

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Sathuranga Vettai

  • Manam

  • How to Train Your Dragon 2

  • Tenaliraman

  • Chef

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Lego Movie

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Voices

    ★★

  • Veeram

  • The Wolf of Wall Street

  • Naveena Saraswathi Sabatham