Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Violent Night

Violent Night

2022
×
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Inspection

The Inspection

2022
×
Edit this entry  
28
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
Edit this entry  
09
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry