Sort by

Frazier has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gothika

Gothika

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read other review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry