RSS feed for Logan2701

Logan2701 has logged 518 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
30
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Best Christmas Pageant Ever

The Best Christmas Pageant Ever

1983
×
★★½
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry