RSS feed for The_Yangzone

The_Yangzone has logged 14 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cabaret

Cabaret

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry