• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • The Staircase

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★½

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Salaryman

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Hellbender

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★★

  • The Power

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½