Sort by

🌹Thea🌹 has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry